Yapılan her şey planlı programlıdır

Dün, artık sadece adı TBMMeclisi olan yapıda olanları izlediniz. Üç milletvekilinin milletvekilliğinin düşürülmesi, ardından tutuklamalar ve cezaevi. Bu BİR DARBEDİR diye bugün açıklama yapan HDP’liler.

Bekçilere silah taşıma, kimlik kontrolü gibi yeni hakların verilmesi gündem de, haa.. birde alınacak olan yüzbinlerce plastik mermi, biber gazı, saldırı bombası ve benzeri silahlar…

Tarihe meraklı olanlar SS’lerin ortaya çıkışına bir göz atsınlar. Bu katil sürüsünün sloganı neydi biliyor musunuz? ” ONURUN SADAKATİNDİR” Bir de Mussolini’nin Kara Gömleklileri var elbet.

Ne ilgisiz şeyler karalıyorsun, diye düşünebilirsiniz. Kafanızı şişirmemek için bilineni tekrardan kaçınarak yazmaya çalışıyorum.

Unutmadan Perinçek de ” bu başlangıç HDP kapanmalı ve tüm milletvekilleri tutuklanmalıdır,” diyor.

Ne oluyor dersiniz? Aslında her şey çok açık. Faşizmi adım adım, “nabız kontrolü” yaparak koyulaşıyor, yükseliyor.

Bu gelişmlelenre karşı halk muhalefeti yükselirse, diktatöre sadakati sonsuz olan, yüksek maaşlı sokak serserileri ve IŞID artıkları yüksek maaşlar ve silahlarla donatılarak, bekçi adı altında kullanılacak elbette.

Kılıçdaroğlu açıklamasında yine HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasından söz etmiyor. Hele de sokağa dökülmekten hiç bahsetmiyor. Tek dediği :” Halkımız ne olduğunu görüyor, millet iktidarı olarak iktidarı ele geçirdiğimizde bu baskıya son vereceğiz.”

Tek adama danışmanları Hitler faşizminin deneylerini çok iyi anlatıyor. Her adımda nabız yoklanarak yükseltiliyor faşizm. Muhalefet güçlerini bölebilmek için her yöntem kullanılıyor ve bu oyunu ne yazık ki, CHP’li lerin büyük bir kısmı görmüyor.

Beğenmediğimiz Amerikada sokağa dökülen milyonlarca Amerikalının kullandığı slogan son derece basit ve anlaşılırdı:

NO JUSTİCE NO PEACE
Artık ingilizce bilmeyenler bile öğrendik ne anlama geldiğini.

ADALET YOKSA BARIŞ TA YOK.

HDP’li kardeşlerimiz bu sabah çok zor şartlarda yaptıkları açıklamalarda,” gerçek bir muhalefet bundan sonra sokaklar da olmalıdır” diyorlardı.

Belediye seçimleri çok net bir gerçeği ortaya koydu: Demokrasi güçleri ancak HDP ile omuz omuza verirse bu diktatörlüğün yıkılması için adım atılabilir.

Bu gerçeğe rağmen dün yapılan meclis darbesinden sonra bile HDP’nin adını ağızlarına almaktan korkanlar artık aklını başına toplamalıdır. ” Hak-Hukuk-Adalet” yetmiyor.

Bence artık sokaklarda Amerikalı kardeşlerimiz gibi:

ADALET YOKSA , HUKUK YOKSA BARIŞ DA YOK,
diye haykırmanın zamanı geldi geçiyor.

Atilla KESKİN
Latest posts by Atilla KESKİN (see all)
Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku