CHP: Seçim sonuç sistemi ve mobil uygulamayla takipte olacağız

2023 Genel Seçimleri’nde CHP’nin seçim sonuçlarını takip etmek için yeni bir sistem geliştirdiğini bildirdi. CHP Seçim Sonuç Sistemi (STS) adı verilen bu sistem sayesinde, oy kullanılan sandığın sonucunu, il ve ilçe bazında CHP’nin oy oranlarını ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı oyları anlık olarak görülebilecek.

CHP Seçim Sonuç Sistemi Nasıl Çalışıyor?

CHP Seçim Sonuç Sistemi, YSK’dan gelen verileri ve CHP’nin kendi sandık görevlilerinin bildirdiği verileri bir araya getirerek, seçim sonuçlarını en doğru şekilde yansıtmayı amaçlıyor. Sistem, hem web sitesi hem de mobil uygulama olarak kullanılabiliyor. Web sitesine sts.chp.org.tr adresinden ulaşabilecek. Mobil uygulamayı ise Google Play Store veya App Store’dan indirebilecek.

CHP Seçim Sonuç Sistemi’ne giriş yapmak için, CHP üyesi olmak gerekiyor.Üyelere açık bu sistemden üyeler oy kullandığı sandığı seçerek, sandık sonucunu görüntüleyebilecekler. Ayrıca, il ve ilçe seviyesinde CHP’nin oy oranlarını ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı oyları da takip edebilecekler.

CHP Seçim Sonuç Sistemi Neden Önemli?

CHP Seçim Sonuç Sistemi, hem CHP’lilerin hem de tüm vatandaşların seçim sonuçlarını doğru ve güvenilir bir şekilde öğrenmesini sağlayacak Bu sistem sayesinde, seçim sonuçlarına ilişkin herhangi bir şaibe veya manipülasyon olasılığı ortadan kalkıyor. Ayrıca, CHP’lilerin seçim sürecine daha fazla katılımını ve sahiplenmesini de teşvik ediyor.