Özgür Özel: Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa’da darp edildi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gözlemci olarak Şanlıurfa’ya giden İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in bir okulda yaşanan usulsüzlüklere müdahale ettiği sırada saldırıya uğradığını duyurdu. Özel, saldırganların Şeker ve beraberindeki gözlemcilerin telefonlarını kırdığını ve jandarmanın yetersiz kaldığını belirtti.

Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda görevlendirildiği Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Karaali köyünde bir okulda oy kullanma işlemlerini takip ediyordu. Kadınların yerine başkalarının oy kullanılması gibi ciddi usulsüzlüklere itiraz ettiği için saldırıya uğradı. Kendisiyle birlikte gözlemci olan arkadaşlarımız da darp edildi, telefonları kırıldı. Köyde jandarma var ancak sayısı yeterli değil.

Buradan yetkilileri uyarıyoruz, sandık güvenliğini sağlayın, görevli arkadaşlarımızın ve gözlemcilerin can güvenliğini sağlayın. Kanuna aykırı emir, talimat, talep ve uygulamalar karşısında görevinizi yapın.”