Rize’de Skandal! Oy Kabinine Silahla Girdi, Kılıçdaroğlu’nu Tehdit Etti

Türkiye’de ikinci tur oy verme işlemi sürerken, ülkenin çeşitli illerinde sandık saldırıları, usulsüzlükler ve engelleme girişimleri yaşanıyor. Son olarak, Rize’nin Fındıklı ilçesinde bir seçmen, oy kullanma kabinine silahla girdi.

Sosyal medyada paylaştığı fotoğrafta, Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden bir not da bulunuyordu. Şahıs, gözaltına alındı.

Türk siyasi tarihinde bir ilki temsil eden cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması için oy verme işlemi, bugün Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı. Seçmenler, 17.00’ye kadar oy kullanabilecekler.

Ülkenin gelecek 5 yılını etkileyecek cumhurbaşkanının belirleneceği bu seçim için Türkiye genelinde 973 ilçe ve 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu. Bugün, yurtiçinde 60 milyondan fazla seçmen oy kullanacak.

Oy Kabinine Silahla Girdi, Tehdit Notunu Paylaştı

Oy verme işleminin başladığı saatlerden bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde sandık saldırıları, usulsüzlükler ve engelleme girişimleri rapor ediliyor. Rize, bu illerden biri olarak dikkat çekti.

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre, Fındıklı ilçesindeki bir seçmen olan M.Ö., oy kullanma kabinine silahla girdi.

Seçmen, silahını Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy pusulası üzerindeki resme doğrultarak, “Bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanet eden ekmeğini yediği memleketin evladından kurşun yer” şeklinde bir not ekleyerek fotoğrafını çekti.