Kemal Kılıçdaroğlu’na Cem Yılmaz’dan ikinci tur çağrısı: Oy verin

Türkiye’nin en sevilen komedyenlerinden Cem Yılmaz, 23 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini duyurdu. Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara “Oy verin” çağrısında bulundu.

Cem Yılmaz, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda da Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemişti. ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı desteklediğini açıklamasının ardından Cem Yılmaz, Twitter hesabından “Siyasetten hoşlanmamak ile vatandaşlık görevi sorumluluğu aynı şey değil. Gençler en önemli vatandaşlık görevinizi lütfen yerine getirin oy kullanın” mesajını paylaşmıştı.

Cem Yılmaz, ikinci turda da Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini sürdüreceğini belirtti. Cem Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı yeni paylaşımda “Sürpriz! İkinci turda oyum Kemal başkana. Gençler oy verin. Sandık başında görevli ter döken tüm fedakar arkadaşlarımıza da ayrıca kolaylıklar diliyor bin teşekkür ediyorum” dedi.

Cem Yılmaz’ın bu paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni ve yorum aldı. Bazı takipçileri Cem Yılmaz’ın bu kararını desteklerken, bazıları da eleştirdi.