Canan Kaftancıoğlu’ndan İkinci Tur Çağrısı: Hiç Birimizin Küstüm, Oynamıyorum Deme Lüksü Yok

NHY, Çinar Kaya

CHP İstanbul İl Örgütü Başkanı Canan Kaftancıoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda sandığa gitme çağrısında bulundu. 28 Mayıs’ta düzenlenecek olan ikinci tur için halkı oy kullanmaya teşvik eden Kaftancıoğlu, özellikle ilk turda sandığa gitmeyenlere ve adaletsiz şekilde tutuklanmış kişilere seslenerek, gelecekleri için oy kullanmalarını istedi.

Kaftancıoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştirici kampanyasının doğru olduğunu belirtirken, “ne yazık ki bu kötülük iktidarının iftira ve yalan üzerine kurulu kara propagandasını bütünüyle etkisiz kılmanın mümkün olmadığını” söyledi.

Ayrıca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da yanıt veren Kaftancıoğlu, ona “bukalemun” demesi üzerine “Güzelim Bukalemun’a haksızlık olmasın diye ‘değişik’ dedim ben de kendisine” şeklinde konuştu. Kaftancıoğlu, iktidarı temsil eden bu “değişik” anlayışın, hem kişiliklerinde hem de iktidarda değişim gerektiğini vurgulayarak, “Değişik’i de, onun kişiliğinde vücut bulmuş olan iktidarı da değiştireceğiz dostlarım. Hiç kuşkunuz olmasın” dedi.

Kaftancıoğlu’nun BirGün gazetesinde Gezi tutsaklarına yazdığı mektupta ise şu ifadelere yer verildi:

“Bugün birisi bana ‘Bukalemun’ demiş. Yıllardır tanışırız. Fikri tutarlılık konusunda birbirimize en iyi kefil olacaklardanız. Yıllardır söylediğim şeylerin aynısını söylemem üzerine hem de! Oysa biz kendisi gibi esen rüzgara, kişisel ikbale göre renk değiştirenlerden olmadık hiçbir zaman. Her zaman hukukun üstünlüğünü savunduk, bu vatanı çıkarsız sevdik, halkın iktidarında yargı kurallarının uygulanacağını söyledik, demokrasiye inananlar olarak hiçbir zaman teröristlerle işbirliği yapmayacağımızı belirttik. Ama hâl böyleyken o malum şahıs bana bukalemun demiş! İşte bu çok komik! Kem söz sahibine aittir. Kim bu şahıs biliyor musunuz? Zamanında Erdoğan’a ağıza alınmayacak laflar eden, FETÖ’ye övgüler yağdıran ve bir süre sonra aynı ağızdan ‘Biz FETÖ ile mücadele ediyoruz’ diyen şahıs! Ne demiş atalarımız: ‘Aşık ile maşukun gözü kör olurmuş.’ Bu karanlık odanın içinde hep birlikte bir ışık yakalım istiyoruz.”

Canan Kaftancıoğlu’nun çağrıları ve açıklamaları, seçimler öncesinde siyasi atmosferi daha da gererek, kamuoyunda tartışmalara yol açtı. İkinci tur seçimlerine sayılı günler kala, siyasi partiler ve adaylar arasındaki rekabet ve polemiklerin artması bekleniyor.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku