Niyazi Koyuncu konserine AKP’li belediye engeli

Sanatçı Kazım Koyuncu’nun kardeşi müzisyen Niyazi Koyuncu, AKP’li Pendik Belediyesi’nin 24 Mayıs’ta vereceği konserini ‘engellediğini’ sosyal medya hesabından duyurdu.

AKP’li belediyeler tarafından sanatçıların konserlerinin yasaklanması Niyazi Koyuncu ile devam etti. Aynur Doğan, Metin-Kemal Kahraman’ın ardından İstanbul’un Pendik ilçesinde konser vermeye hazırlanan Niyazi Koyuncu, konserinin belediye tarafından iptal edildiğini duyurdu.

‘Hep birlikte söylemeye devam edeceğiz’

Koyuncu iptal edilen konserine ilişkin sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verildi:

“Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin 25.05.2022 tarihinde Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almam Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının ‘değer yargılarını ve görüşlerini’ paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz.”

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku