Mansur Yavaş Yeniden Aday Olduğunu Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programında yaptığı açıklama, Ankara siyasetinde büyük yankı uyandırdı. Yavaş, 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Ankara’dan yeniden aday olacağını ilan etti. Bu kararıyla, Ankara’da 25 yıldır süren siyasi rekabeti devam ettireceğini gösterdi.

Yavaş, konuşmasında “Çalıyor ama çalışıyor kavramını bu milletin hafızasından söküp atacağız. Çalmadan da çok çalışılabildiğini herkese göstermeye devam edeceğiz” diyerek, belediyecilik anlayışını ortaya koydu. Yavaş, aynı zamanda “rozetsiz başkanlık” yapacağını ve siyasi tartışmalardan uzak duracağını vurguladı. Yavaş, “Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara’da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya da hakkımız yok” dedi.

Yavaş, konuşmasının sonunda Ankara halkına seslenerek, destek istedi. Yavaş, “Allah nasip ederse sizler de bize destek olursanız inşallah seçime gelip bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum” diye konuştu. Yavaş, öğrenciden çiftçiye, esnaftan emekliye kadar her kesimin yanında olacağını ve zorlu ekonomik koşullarda dayanışma içinde olacaklarını söyledi. Yavaş, “Hakça, adaletle ve yetim hakkını gözeterek Ankara’yı hep birlikte bir 5 yıl daha yönetmeye var mısınız?” diye sorarak, Ankara halkından tekrar oy istedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan sonra Mansur Yavaş’ın yeniden aday olduğunu ilan etmiş oldu…

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku