Ekoloji mücadelesi yargılanamaz!

Ekoloji mücadelesi yürütenlerin karşı karşıya kaldığı baskı, gözaltı ve tutuklama terörü doğaya ve yaşam alanlarına yönelik saldırılarla birlikte hız kazanıyor. Doğayı talana ve sömürüye açmanın önü daha fazla baskı, gözaltı ve tutuklamalarla açılıyor. Dağları, yaylaları, ormanları, suları, tarım arazilerini talan etmekten, sömürüye açmaktan vazgeçmeyenler çareyi direnenler üzerinde baskıyı arttırmakta görüyor. Direnenler heryerde gözaltı ve tutuklamalarla susturulmaya, sindirilmeye çalışılıyor. Doğayı, yaşam alanlarını savunmanın direnmekten, mücadele etmekten başka bir yolu bulunmuyor.

Ekoloji tutsaklarını sahiplenelim!

Ali Ekber Barmağıç, Beyza Üstün ve ekoloji mücadelesi yürüten tüm tutsakları sahiplenelim! Ekoloji tutsaklarını sahiplenmek doğaya ve yaşam alanlarına yönelik süren talana, sömürüye karşı koymanın ayrılmaz bir parçasıdır. Ali Ekber Barmağıç, Beyza Üstün şahsında ekoloji mücadelesini tecrit etmeye, sömürüye ve talana karşı süren direnişleri gözaltı ve tutuklama saldırılarıyla sindirmeye çalışanlara verilecek yanıtımız güçlü bir dayanışma olacaktır. Ekoloji tutsaklarını sahiplenmek, sömürüye ve talana karşı süren direnişlere güç taşımaktır. Ekoloji mücadelesinin yargılanmasına asla müsade etmeyeceğimiz mahkeme salonlarına süren her direnişin sesini ulaştırmalıyız. Ekoloji mücadelesi tutsak edilemez, yarğılanamaz! Doğanın ve yaşam alanlarının talan edilmesine karşı sürdürdüğümüz mücadele suç parantezine sokulamayacak kadar meşru ve haklıdır.

Ali Barmağıç’a özgürlük!

Munzur Çvre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Barmağıç 2 Temmuz’dan bugüne tutsak edilmiştir. İlk duruşması 13 Ekim’de, saat 11.00’de Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesin’de görülecektir. “Ekoloji mücadelesi yarğılanamaz” şiarıyla tüm ekoloji örgütlerini, demokrasi güçlerini, halkımızı Ali Barmağıç şahsında tüm ekoloji tutsaklarını sahiplenmeye çağırıyoruz. Nerede rant, talan ve sömürü varsa ortaya çıkan, mahkeme salonlarında da sürecek direnişlerin yanında olalım! Doğanın ve ekoloji tutsaklarının özgürlüğü için dayanışmayı büyütelim!
MUNZUR ÇEVRE DERNEĞİ

İmzacılar:
AMED EKOLOJİ DERNEĞİ
ANTALYA EKOLOJİ MECLİSİ
AVCILAR KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ
BAKIRTEPE ÇEVRE PLATFORMU
BERGAMA ÇEVRE PLATFORMU
BOZCA ADA FORM
BURHANİYE ÇEVRE PLATFORMU (BURÇEP)
ÇEKEREK IRMAĞI PLATFORMU
ÇEŞME SÜRDÜRĞLEBİLİR YAŞAM PLATFORMU
ÇİNE YAŞAM PLATFORMU
DİDİM ÇEVRE PLATFORMU
DOĞANIN ÇOCUKLARI
EGE ÇEVRE PLATFORMU (EGEÇEP)
EKOLOJİ TOPLULUĞU
HDK EKOLOJİ MECLİSİ
HER YER KAZDAĞLARI
HEWSEL KORUMA PLATFORMU
KARADENİZ İSYANDADIR PLATFORMU (KİP)
KARAKOÇAN DERNEKLERİ FEDERASYONU (KARDEF)
KAZ DAĞLARI İSTANBUL DAYANIŞMASI
KADIKÖY DEMOKRASİ MECLİSİ
MARDİN EKOLOJİ DERNEĞİ
MEZOPOTAMYA EKOLOJİ HAREKETİ
MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU
MUNZUR ÇEVRE DERNEĞİ (MÇD)
NKP İSTANBUL BİLEŞENLERİ
OVACIK KÖY DERNEKLERİ KOMİTESİ
PİRSULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ ATAŞEHİR ŞUBESİ
POLEN EKOLOJİ
TOPLUMCU MÜHENDİSLER ve MİMARLAR MECLİSİ
TOPLUMCU İTÜLÜLER
SÖKE ÇEVRE PLATFORMU
YA KANAL YA İSTANBUL KOORDİNASYONU
YAŞAM VE DAYANIŞMA YOLCULARI
YENİ FOÇA FORUM
YEŞİL DİRENİŞ EKOLOJİ ve YAŞAM GAZETESİ
YEŞİL GELECEK DERNEĞİ
YEŞİL SOL PARTİ

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku