İstanbul’da bu hafta hangi sanat etkinlikleri var?

İstanbul’da bu hafta hangi sanat etkinlikleri var? Bu sorunun cevabını merak edenler için, sizlere birkaç öneri sunmak istiyoruz. İstanbul, sanatın kalbi olarak bilinen bir şehir. Burada her hafta farklı sanat dallarından birçok etkinlik düzenleniyor. Bu hafta da sanatseverleri memnun edecek pek çok seçenek var. İşte bu hafta İstanbul’da kaçırmamanız gereken sanat etkinlikleri:

Tiyatro:

Bu hafta tiyatro severler için iki önemli oyun var. Birincisi, ünlü yazar Orhan Pamuk’un romanından uyarlanan “Kırmızı Saçlı Kadın”. Bu oyun, babalar ve oğullar arasındaki ilişkiyi, mitolojik bir hikaye üzerinden anlatıyor. Oyunun yönetmenliğini Mehmet Ergen yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise Tuba Ünsal, Engin Hepileri, Ushan Çakır ve Ege Aydan gibi isimler var. Oyun, 12 Mart Cumartesi akşamı Zorlu PSM’de sahnelenecek. Biletler Biletix’te.

İkinci oyun ise, Shakespeare’in ünlü trajedisi “Hamlet”. Bu oyun, modern bir yorumla sahneye taşınıyor. Oyunun yönetmenliğini Murat Daltaban yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise Serkan Keskin, Zeynep Özden Cengiz, Özgür Emre Yıldırım ve Caner Erdem gibi isimler var. Oyun, 13 Mart Pazar akşamı Moda Sahnesi’nde sahnelenecek. Biletler Biletix’te.

Müzik:

Bu hafta müzik severler için de birçok konser var. Birincisi, Türk pop müziğinin sevilen ismi Sertab Erener’in konseri. Sertab Erener, yeni albümü “Ben Yaşarım”ın şarkılarını ve eski hitlerini seslendirecek. Konser, 12 Mart Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Biletler Biletix’te.

kinci konser ise, dünyaca ünlü caz piyanisti ve besteci Chick Corea’nın konseri. Chick Corea, kendi grubu The Spanish Heart Band ile birlikte sahne alacak. Konser, 13 Mart Pazar akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Biletler Biletix’te.

Sergi:

Bu hafta sergi severler için de ilgi çekici seçenekler var. Birincisi, Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçılarından Ara Güler’in “İstanbul’un Gözü” adlı sergisi. Bu sergi, Ara Güler’in 1950’lerden 2000’lere kadar çektiği İstanbul fotoğraflarından oluşuyor. Sergi, 14 Mart Pazartesi gününe kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

İkinci sergi ise, dünyaca ünlü ressam Vincent van Gogh’un eserlerinin dijital olarak sunulduğu “Van Gogh Alive” adlı sergi. Bu sergi, van Gogh’un resimlerini dev ekranda göstererek, izleyicileri ressamın dünyasına davet ediyor. Sergi, 15 Mart Salı gününe kadar UNIQ İstanbul’da ziyaret edilebilir.

Bu hafta İstanbul’da sanat etkinlikleri bunlarla sınırlı değil elbette. Daha fazla seçenek için https://www.timeout.com/istanbul/tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Sanatla kalın!