‘Ekonomik krizin ağır faturası işçinin sırtında’

EMEP Mersin İl Başkanı Yusuf Kaya, ekonomik krizin ağır faturasını emekçilerin sırtına yıkmayı temel alan politikaların hız kesmeden sürdüğünü kaydetti.

Emek Partisi (EMEP) Mersin İl Örgütü, parti binasında gazetecilerin katıldığı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan EMEP Mersin İl Başkanı Yusuf Kaya, ekonomik krizin ağır faturasını işçi ve emekçilerin sırtına yıkmayı temel alan politikaların hız kesmeden sürdüğünü hatırlattı. Kaya, son dönemlerde çeşitli ülkelerde işçi grevlerinin yoğunlaştığını kaydederek, Türkiye’nin birçok yerinde devam eden işçi eylemlerini örnek gösterdi.

NÜKLEER SANTRALLER

Son dönemde gündemde olan KPSS’de çalınan sorularla sınavın iptal edildiğini aktaran Kaya, “Ortaya çıkan rezalet ne ilktir ne de ÖSYM içindeki bir grup çıkar çevresinin kötü niyetiyle açıklanabilir. Sorun eğitim ve sınav sistemindedir” dedi. Bugünün aynı zamanda Nagazaki’ye atom bombası atılmasının yıldönümü olduğunu anımsatan Kaya, “Son günlerde yine Akkuyu NGS gündemde. Savaşa karşı barış, sömürü talan ve tahribata karşı insanca yaşam demek için birleşelim. Nükleer silahlarda ve nükleer santrallerde ısrar eden emperyalistler ve işbirlikçi iktidarları karşısında birleşelim ve mücadele edelim” diye ekledi.

Kaya konuşmasında, Mersin’deki toplu ulaşım ücretleri ve öğrencilerin barınma sorunlarına da dikkat çekti.