Alman çetesinin elebaşı İstanbul’da yakalandı

Alman polisinin kırmızı bültenle aradığı suç örgütü elebaşı Eric Schroeder, İstanbul’da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgilere yer verdi:

“Almanya tarafından çıkartılan İnterpol kırmızı bülteniyle ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve uyuşturucu ticareti yapma suçlarıyla’ aranan organize suç örgütü elebaşı Eric Schroeder İstanbul’da yapılan Kafes-25 operasyonuyla yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince yapılan Kafes-25 operasyonu ile yakalanan ve hakkında kırmızı bülten ile yakalama kaydı bulunan Eric Schroeder’in;

-Hamburg’da uyuşturucu madde ticaretini yönettiği,

-Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçlarından arandığı,

-Alman makamlarınca toplam 24 olayda 784 kg marihuana ve 154 kg kokain ticareti yapmakla suçlandığı,

-Hells Angels silahlı suç örgütü üyeleri ile birlikte 1,1 ton kokain içeren bir konteyner soygununa karıştığı,

-Joseph Johannes Leıjdekkers isimli uluslararası uyuşturucu tacirinin Avrupa’daki para işlerini yürüttüğü ve parasını akladığı tespit edildi.

Operasyon onucunda 41.850 Euro ve 38.000 Türk Lirası, 4 adet Rolex marka kol saati, 5 adet cep telefonu ile 3 adet simkart, şahsa ait farklı isimlerde pasaport ve kimlik kartları ele geçirildi.”

Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız” dedi.