İmkansızlığa Yolculuk: Bölüm (1)

1897 yılının soğuk bir kış gecesiydi. Şömineyi yakmış, kahve içiyordum. Derken şiddetle kapı çalındı. Kapıyı açtığımda karşımda arkadaşım Rodrick belirmişti. Rodrick, normalde bu karanlık ve tenha saatlerde dışarı çıkmazdı. Çok heyecanlı ve kendinden emindi. Rodrick’e ne olduğunu sordum. Rodrick, “bugün gazetede bir haber yayınlandı. Bermuda şeytan üçgeninde birçok kişinin esrarengiz bir şekilde kaybolduğunu, insanlarda Bermuda şeytan üçgeninin tam merkezinde bir adacık bulunduğunu, içinde esir insanların olduğunu söylüyordu. 

İnsanları kurtarmaya gidecek gönüllüler ise 22 Şubat’ta saat 14.30’da Los Angeles’ta buluşacak, sen de gel” dedi, heyecanla. Ben Rodrick’e tek başımıza gidemeyeceğimizi anlattım. Rodrick beni dinledi ve arkadaşını çağırdı. Arkadaşı güçlü, tüccar bir adamdı. Gönüllülerle birlikte gemiye bindik. Mürettebat tam 38 kişiydi hemen yola koyulduk. İlk başta erzak almak için Miami’ye uğradık. Miami’deki insanlar daha ileri gitmemizi istemiyorlardı. Nedeni ise Bermuda şeytan üçgenindeki adada esir aldıkları insanlardan dolayı idi. Ama mürettebat sinirlendi ve onlara saldırmaya çalıştı. Havada mızraklar ve kılıçlar uçuşuyordu. 

Ortalık tam bir savaş alanına dönmüştü. Ben ve Rodrick mürettebattan 19 kişiyi alıp gemiyle kaçtık, geriye kalanlarını ise dönüşte alacaktık. 300-400 kilometrelik yoldan sonra adaya yakın olan Florida’ya vardık. Orada yaklaşık tam bir buçuk ay kaldık. Oradan Bermuda eyaletine gittik. Tam altı saat hazırlıktan sonra adaya doğru ilerlemeye başladık. Dalgalar ve girdaplar yüzünden gemi su geçirmeye başladık. Panik içinde hemen deliği kapatmaya çalıştık ama olmadı. Yardım istedik, bizi duyan olmadı. Derken birisi bizi kurtardı. Acaba bu adam kimdi ve bize neden yardım etti. 

Devam edecek

Robin SARI
Latest posts by Robin SARI (see all)
Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku