Hollanda yarın sıkı kapanmaya giriyor

Hollanda, Omikron varyantının yayılmasını engellemek amacıyla yarından itibaren 14 Ocak’a kadar sıkı bir kapanmaya girdiğini duyurdu.

Yeni kısıtlamalar, Başbakan Mark Rutte’nin kabinesinin  öğleden sonra yaptığı acil toplantının ardından bu akşam hükümet tarafından açıklandı. Sokağa çıkma yasağı, hükümetin Salgın Yönetim Ekibi tarafından önerildi.

Hollanda’da zorunlu olmayan dükkanlar, barlar, restoranlar ve diğer halka açık yerler  yarın sabahtan itibaren  Ocak ortasına kadar zorlu bir karantinaya girecek.

Başbakan Mark Rutte, okulların da Pazartesi gününden itibaren kapanacağını ve karantinanın en az 14 Ocak’a kadar süreceğini duyurdu.

Rutte, ”Bu gece burada kasvetli bir ruh hali içinde duruyorum. Tek bir cümleyle özetlemek gerekirse, Hollanda yarından itibaren tekrar karantinaya girecek. Omicron varyantı ile bize gelen beşinci dalga nedeniyle bu kaçınılmaz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku