Cem Küçük: Erdoğan seçilmezse hepimizi tutuklarlar

Cem Küçük, AKP’nin seçim kaybetmesi durumunda kendisinin ve AKP’ye destek verenlerin de yargılanacağını dile getirdi.

Latif Şimşek’in Beyaz TV’de sunduğu ‘Dinamit’ programında AKP’li eski Milletvekili Mehmet Metiner ile gazeteci Cem Küçük, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programda Cem Küçük’ün “Erdoğan karşıtı herhangi biri seçilirse bir kere biz dahil herkes yargılanır” ifadelerinin ardından dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

‘Yeni kurulacak partiler neyi hedefliyor?’ başlıklı tartışmada Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük “Erdoğan karşıtı herhangi biri seçilirse insanlar ‘abartıyor’ diyor ama bir kere biz dahil herkes yargılanır. Seri bir tutuklama yaparlar” dedi.

AKP’li eski Milletvekili Mehmet Metiner “Yahu korkutma bizi, zaten yeterince korkağız bir de bu laflardan sonra” şeklindeki ifadeleri ile tepki gösterdi.

Küçük, Metiner’i göstererek, “Mehmet Metiner’i tutuklarlarsa AB itiraz mı edecek?” deyince programın moderatörü Latif Şimşek, “Yani Cumhurbaşkanı’nı da mı yargılarlar?” diye sordu.

Bunun üzerine Küçük, “Ona hemen cesaret edemeyebilirler ama çevresinden başlarlar. Melih Gökçek’i bu durumda kim kurtarır?, Metiner’i kim kurtarır?, Şamil Tayyar’ı kim kurtarır? Seni beni kim kurtarır?” deyince Metiner, “İlk telef olacak olan biziz yani. Yahu korkutma bizi, zaten yeterince korkağız bir de bu laflardan sonra…” ifadelerini kullandı.