Sanatçılardan ‘Sandığa Sarıl’ kampanyası

28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, pek çok sanatçı ‘Sandığa Sarıl’ kampanyasına destek verdi. Bu kampanya, sandık güvenliğinin önemine vurgu yapmak ve vatandaşları sandıkları korumaya teşvik etmek amacıyla başlatıldı.

Kampanyaya katılan sanatçılar arasında Haluk Bilginer, Mehmet Günsür, Vahide Perçin, Ece Uslu, Sinan Tuzcu gibi tanınmış isimler var. Bu sanatçılar, sosyal medyada paylaştıkları videolarla ‘Sandığa Sarıl’ çağrısında bulundular. Videolarda, seçmenlere sandık başına gitmeleri, sandık müşahidi olmaları ve oylarına sahip çıkmaları tavsiye edildi.

Kampanya, 14 Mayıs’ta gerçekleşen ilk tur seçimlerinin ardından başladı. İlk turda hiçbir aday yüzde 50+1 oy alamadığı için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda ise iki aday yarışacak: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu.

‘Sandığa Sarıl’ kampanyası, seçim sonuçlarının şeffaf ve adil bir şekilde açıklanması için demokratik bir hak olan sandık güvenliğine dikkat çekiyor. Kampanyaya katılan sanatçılar, vatandaşların bu hakkını kullanmalarını ve seçim sürecine katkıda bulunmalarını istiyor.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku