Ahmet Türk: Devlet, Mardin’de Kılıçdaroğlu’na oy vermeyin baskısı yapıyor

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı ve Kürt siyasetçi Ahmet Türk, Mardin Mazıdağı’nda AKP’li milletvekilleri beraberinde vali, kaymakam ve karakol komutanlarının da bulunduğu bir heyetin, ilçedeki kanaat önderleri ve muhtarlara Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermemeleri için baskı yaptığını açıkladı. Türk, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan ikinci tur cumhurbaşkanı seçimlerini bir referandum olarak nitelendirdi.

Artı Gerçek muhabiri Ezgi YILDIZ‘ın haberine göre,  Ahmet Türk, seçmenin tekçi ve otokrat bir yönetim ile demokrasi arasında bir seçim yapacağını ifade etti. Türk, son yirmi yılda hak, hukuk ve adaletin ortadan kalktığı, toplumun geleceğini karartan bir anlayışla karşı karşıya olduklarını belirtti. Türk, bu anlayışın değişmemesi halinde toplumun felakete sürükleneceğini ifade etti ve insanların geleceğini güvence altına almak için birleşmeleri gerektiğini vurguladı. Türk, aynı zamanda ülkedeki tüm insanların demokrasiye ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ahmet Türk, ülkenin değişim ve dönüşüm sürecinden geçtiğini belirterek sandık güvenliğine dikkat çekti. Türk, demokratik bir ortam sağlanması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanabileceğini belirtti ve muhaliflerin sandıklardan uzak tutulduğunu söyledi. Özellikle Kürt illerinde büyük bir baskı olduğunu ifade eden Türk, AKP’li milletvekilleriyle birlikte vali, kaymakam ve karakol komutanlarının ilçedeki kanaat önderleri ve muhtarlara Kılıçdaroğlu’na oy vermemeleri için baskı yaptığını iddia etti. Türk, bu tür müdahalelerin önlenmesi gerektiğini ve demokratik bir seçim ortamı sağlanması durumunda başarının mümkün olabileceğini ancak baskı ve hilelerin olduğu yerde başarının mümkün olmadığını belirtti.

Ahmet Türk, aydınlar, yazarlar, sanatçılar ve siyasetçilerin destek verdiği bir kampanya kapsamında seçmenlere “sandığa gidin” çağrısı yaptı. Türk, kampanyanın amacının halkı demokratik bir gelecek için uyandırmak olduğunu vurguladı.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku