Adana’da cami imamı tutuklandı: Kuran kursuna gelen genç kadına yönelik cinsel istismar iddiaları

Adana’nın bir camisinde görevli olan M.A. isimli imam, 22 yaşındaki Ç.K. adlı genç kadına 9 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına, cami imamı M.A’nın Kuran kursuna gelen Ç.K’ye cinsel istismarda bulunduğu şikayeti üzerine bir suç duyurusu yapıldı.

Ç.K, ifadesinde, Kuran öğrenmek için camiye gittiğinde M.A’nın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, bu durumun 9 yaşından itibaren devam ettiğini belirtti. İddiaya göre, imam M.A, istismar sırasında cep telefonuyla görüntüler kaydederek Ç.K’yi tehdit etmiş ve bu yolla onu susturmaya çalışmıştı.

İfade alınmasının ardından gözaltına alınan M.A, suçlamaları kabul etmedi. Ancak nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.A, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu olay, son dönemlerde Türkiye’de kamuoyunu sarsan cinsel istismar vakaları arasında yer alıyor. Toplumun bu tür suçlara karşı duyarlılığı artarken, bu tür suçlarla ilgili adli süreçlerin titizlikle yürütülmesi ve suçluların adalet önüne çıkarılması önem arz ediyor.

NHY/ DHA