İçişleri Bakanı Yerlikaya’nın İzmir ziyareti CHP’yi kızdırdı

CHP’li Murat Bakan, Yerlikaya’nın güvenlik toplantısına siyasi parti temsilcilerini davet etmesini ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni kazanma hedefini eleştirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün İzmir’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Yerlikaya, ilk olarak İzmir Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik ziyaretinden sonra, MHP İl Başkanlığı ile AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

CHP’li Murat Bakan, Yerlikaya’nın ziyaretleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakan, Yerlikaya’nın güvenlik toplantısına siyasi parti temsilcilerini davet etmesini eleştirdi. Bakan, “İçişleri Bakanı’nın, emniyet müdürlerinin, jandarma komutanlarının, valilerin, kaymakamların yani devlet bürokrasisinin katıldığı ‘Türkiye’nin Huzuru Toplantısı’ adlı güvenlik toplantısında, AKP’li milletvekillerinin, AKP ve MHP İzmir İl Başkanlarının ne işi vardı? Devletin güvenlikle ilgili toplantısında siyasi parti temsilcileri neden katıldı?” diye sordu.

Bakan, Yerlikaya’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni kazanma hedefini de eleştirdi. Bakan, “Şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan’ın katillerini savunanları ziyaret eden bir İçişleri Bakanı olarak, İzmir ile ilgili hayal kurması tam bir siyasal öngörüsüzlük. Türk bayrağından, ‘Türk’ kelimesinden, andımızdan, karma eğitimden hatta milletvekillerinin Meclis’te ettiği yemininden dahi rahatsız olanlarla kurdukları yakın teması ne İzmirlilere ne de bu ülkenin vatanseverlerine izah edebilirler” dedi.

Bakan, Yerlikaya’ya tavsiyede bulunarak, “Sayın Yerlikaya’ya tavsiyem; önceki İçişleri Bakanı’na heveslenip siyasete dahil olmaması, tamamen atandığı görevin sorumluluklarına odaklanması” ifadelerini kullandı.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku