Asansörde yaşamını yitiren Ertaş’ın babası: Devlet kızıma 25 gün bakamadı

Aydın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda dün gece asansörün düşmesi sonucu hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın ailesi, Aydın Valisi Yakup Canbolat tarafından ziyaret edildi. Ziyaret sırasında konuşan Zeren Ertaş’ın babası Akın Ertaş, yaşanan ihmal nedeniyle devlete olan inancını kaybettiğini belirterek, “Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı” dedi.

Akın Ertaş, “Bu ihmalleri yapanlar cezalarını çeksinler. Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı. İhmal sonucu olduğu için çok yaralıyız. Benim çocuğum yandı, biz yandık, başka çocuklar yanmasın. Ancak bu, dilek ve temenniyle olmuyor” ifadelerini kullandı.

Vali Canbolat, soruşturmanın devam ettiğini dile getirerek, sorumlular hakkında gerekenin yapılacağını belirtti.

Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesi, kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı, yaşanan ihmal nedeniyle sorumluların cezalandırılması çağrısında bulundu.

Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör faciası, Türkiye’deki öğrenci yurtlarında yaşanan güvenlik sorunlarını da yeniden gündeme getirdi. Uzmanlar, öğrenci yurtlarında gerekli güvenlik önlemlerin alınması ve düzenli denetimlerin yapılması gerektiğini belirtiyor.

NHY/ MA