Murat Kurum: “Gecenin 2’sinde İETT şoförüm hanımefendiyi evine bırakacak”

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, “Türkiye Yüzyılında Girişimci Kadınlar Buluşması” programında ilginç bir vaatte bulundu.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bayrampaşa’da düzenlenen “Türkiye Yüzyılında Girişimci Kadınlar Buluşması” programında, seçime girdiği partinin AKP’nin iktidar partisi olduğunu unutarak bir birinden ilginç vaatlerde bulundu.

En dikkat çeken vaadini sona bırakan Kurum, belediye otobüslerinden inen hanımefendilerin güven içinde evlerine gitmeleri için gerekirse kendi İETT şoförünü görevlendireceğini açıkladı. “Gecenin 2’sinde de iniyorsa o güvenliği biz tesis edeceğiz. Gerekirse benim İETT şoförüm hanımefendiyi evinin kapısına bırakacak” dedi.

Kurum, konuşmasında Türk medeniyetinin kadınları her zaman toplumun merkezine koyduğunu belirtirken, “Bir kadına doğru ayakkabıyı verin, gider o tek ayakkabıyla bütün dünyayı yürür ve fetheder” şeklinde ilginç bir benzetme yaptı. Ayrıca, İstanbul’un cesur kadınlarının artık şehrin işveren kadınları olacaklarına vurgu yaptı.

AK Parti’yi Türkiye’nin en büyük ailesi olarak tanımlayan Kurum, İBB’den ilk işini kuran 100 bin girişimci kadına 100 bin lira destek sağlanacağını ve işlerini geliştirmeleri için yanlarında olacaklarını söyledi. Kurum, “Gözün arkada kalmasın, Murat evladın, Murat kardeşin, Büyükşehir yanında” ifadeleriyle de destek mesajlarını iletti.

Bu ilginç vaat ve benzetmeler, sosyal medyada da geniş yankı buldu.