Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu ee Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli sağanak yağışların beklendiğini duyurdu. Bu yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Erzincan, Erzurum’un güney ve Ağrı’nın batı kesimlerinde yarın kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısındaki illerde yarın gece saatlerinde, Şırnak, Siirt, Bitlis ve Ağrı’da cuma sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Ayrıca deprem bölgesindeki illerden Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Adana ve Şanlıurfa’nın kuzey ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanağın kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji vatandaşları bu konuda dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı. Yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı hazırlıklı olunması gerektiği belirtildi.