İstanbul’da yağış: Şile ve Ağva’da su baskınları yaşandı

İstanbul’da etkili olan sağanak ve şiddetli fırtına günlük hayatı aksattı.

Özellikle Şile ve Ağva’da genelinde denizin kabarması ve derelerin yükselmesine bağlı olarak taşkınlar ve su baskınları meydana geldi.

İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan soğuk ve yağışlı hava etkisini bugün de sürdürdü. Cumartesi 14 derece civarında seyreden sıcaklık bu sabah saatlerinde 2 dereceye geriledi. İl genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüldü. İstanbul’un farklı bölgelerinde metrekareye 30 ila 100 kg aralığında yağış kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamaya göre, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 3.399 ihbara müdahale edildi.

Bugün kuvvetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Şile ilçesi geneli ve Ağva’da denizin kabarması ve derelerin yükselmesine bağlı olarak özellikle deniz ve dere seviyesine yakın yerlerde taşkınlar meydana geldi, bazı ev ve işyerlerini su bastı. İBB ekipleri bölgede müdahale çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa Yakası Boğaz çevresi ile Anadolu Yakası genelinde fırtına (60-100km/s) ile birlikte etkili olan yağışların akşam saatlerinde bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku