Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Fatih Altaylı’yı hedef gösterdi ve tehdit etti: “Mürted ve Zındık”

Oktay Saral, Altaylı için “Acilen gereği yapılmazsa Müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir” dedi…

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, kişisel Youtube kanalında haber yorumları yapan gazeteci Fatih Altaylı’ya yönelik sert açıklamalarda bulundu. Saral, Altaylı’yı “Mürted ve zındık” ifadeleriyle hedef alarak, acilen müdahale edilmezse “müslümanların infialine sebebiyet verebilecek nahoş olaylar yaşanabileceğini” ifade etti.

Oktay Saral’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Fatih Altaylı denen insan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı herhalde kendini Hollanda ya da Danimarka’da yaşadığını zannediyor… İslama ve Kur’an’a aleni olarak hakaret eden bu mürted zındık için saniye dahi geçmeden gereken yapılmalı aksi halde müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir. Ajan olarak bu ülkede müslüman kılıklı dolaşan bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabii tutulmalıdır.”

Bu tehdit dolu açıklamalar, sosyal medyada geniş bir şekilde tartışılırken, kullanıcılar arasında farklı görüşler dile getirildi.

Daha önceki bir konuşmasında kullandığı ifadeler nedeniyle de, Altaylı tepki çekmiş ve “Haddini Bil Altaylı” etiketiyle Türkiye gündemine gelmişti.

Haberin detayları ve gelişmeler takip edilmeye devam ediyor.