CHP’nin kampı sona erdi: 90 milletvekili 40 ilde adaylar ile mülakat yapacak

CHP, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere hazırlanmak için Antalya’da iki günlük bir milletvekili kampı düzenledi. Kampta, yargı krizi, yerel seçim adayları ve diğer konular ele alındı.

Yargı Krizi

Kampın ilk gününde, yargı krizi ve bu konuda atılacak adımlar gündeme geldi. CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, “Yargıda oluşan darbeye ilişkin Genel Başkan Yardımcımız Gökçe Gökçen’in bir sunumu yapıldı. Bu konuda atacağımız adımlarla ilgili milletvekili arkadaşlarımızın görüş ve önerileri alındı” dedi. Köksal, yargı krizi ile ilgili kararlarını önümüzdeki süreçte açıklayacaklarını söyledi.

Yerel Seçimler

Kampın ikinci gününde ise yerel seçimler ve adaylar konusu ele alındı. Köksal, “90 milletvekili arkadaşımız bu hafta 40 ile görevlendirilecekler. Bu 40 ilde de, o ilde, ilçelerinde, kasabalarında aday adayı olan arkadaşlarımız ile mülakatlar yapacaklar” dedi. Köksal, mülakatların objektif kriterlere göre yapılacağını ve milletvekillerinin sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve halk ile görüşerek en doğru adayları belirleyeceklerini söyledi.

Köksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yanıt verdi. Erdoğan’ın yerel seçimler için aday belirlerken CHP’nin adaylarının karşısında daha az fark yiyebilmek şeklinde bir strateji izlediğine dikkat çeken Köksal, “31 Mart akşamı Erdoğan çok üzülecek. Çünkü bizim elimizden 11 büyükşehiri alamayacağı gibi biz AKP’nin elinde bulunan belediyeleri de alacağız” dedi.

Köksal, CHP’nin yerel seçimlerden tarihi bir zaferle çıkacağını ve 1 Nisan’da Türkiye’de her şeyin çok güzel olacağını söyledi.