Soylu’dan Mezitli savunması: Teşhisi taksici yaptı!

Mezitli eylemini CDP’nin Tutuklu Gazeteciler listesinde yer alan Dilşah Ercan’ın gerçekleştirdiğini iddia eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HPG (PKK) açıklamasının ardından “Teşhisi taksici yaptı” savunması yaptı.

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan Tece Polisevi’ne yönelik 26 Eylül’de gerçekleştirilen silahlı ve bombalı eylemde, bir polis yaşamını yitirdi, çok sayıda polis yaralandı. PKK/HPG’nin eyleme dair yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Soylu’nun eylemi Dilşah Ercan’ı yaptığı iddialarının aksine Dilara Ürper (Sara Tolhildan) ve Emek Feremez Hisên (Rûken Zelal) tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter  hesabından attığı mesajlarla, “İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz. Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!” paylaşımında bulundu.

Soylu’nun Taksici savunması

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teşhisin taksici tarafından yapıldığını savunarak, bu kez “Parmak izleri ile yapılan çalışmada bir tanesinde eşleşme çıktı” iddiasında bulundu.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku