Peker’den Alevilere Madımak sözü: ‘Şahit olduklarımın hepsini anlatacağım’

Madımak Katliamı ile ilgili paylaşım yapmadığı için yapılan eleştirilere dair açıklama yapan Sedat Peker, “Video çekmeye başladığımda NAMUS SÖZÜM olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım” dedi.

Organize suç örgütü liderliğinden aranan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yaşayan Sedat Peker, kendisine bağlı “Deli Çavuş” adlı sosyal medya hesabından Madımak Katliamı ile ilgili paylaşım yapmadığı için yapılan eleştirilere cevap verdi.

“Bulunduğum yerde biraz sıkıntılar var, o yüzden paylaşım yapamadım” diyerek daha önce kendisine yapılan video ve paylaşım engellemelerine dikkat çekti.

İki gün önce video çekmeye yakında başlayacağını da duyuran Sedat Peker, videolara başladığında Madımak Katliamı ile ilgili bildiklerini ve şahit olduklarını anlatacağını söyledi.

‘VİDEO ÇEKMEYE BAŞLADIĞIMDA NAMUS SÖZÜM OLSUN’

Deli Çavuş isimli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bazı Alevi kardeşlerim Madımak katliamı ile ilgili paylaşım yapmadığım için bana gönül koymuşlar” diyen Sedat Peker şunları söyledi:

“Bulunduğum yerde biraz sıkıntılar var, o yüzden paylaşım yapamadım. Video çekmeye başladığımda NAMUS SÖZÜM olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım.

Madımak katliamı bu milletin bağrına vurulan en büyük hançerdi. Sayın Cüneyt Özdemir katliamdan önce görevlilerin oradan çekilirkenki görüntülerini yayınlamadık demişti ya, benim anlatacaklarımla o görüntüleri yan yana getirdiğinizde bu kalleş olayın nasıl yapıldığını zannederim ki toplum olarak anlayacağız.”

‘GERÇEK SUÇLULAR İSE NE YARGILANDILAR NE DE BİLİNDİLER’

“Orda vefat eden Alevi canların hepsi bence şehittir” diyen Sedat Peker, “Cezaevindekilerin çoğu gerçek suçlu değildir. Gerçek suçlular ise ne yargılandılar ne de bilindiler. SÖZ NAMUS…” açıklamasında bulundu.