Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler İçin Empatik Yazılar

Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler için Empatik Yazılar 2022 Temmuz ayında Sınırsız Yayıncılıktan çıkan üçüncü kitabımın adıdır.

Bu kitap Sosyolojik ve Pedagojik bir araştırma-inceleme çalışmasıdır. Gazete, Dergi ve İnternet sitelerinde farklı dönemlerde yazılan birçok yazıdan seçilen 100 adet yazının bir derlemesidir.

Yazılar empatik bir bakış açısıyla yazılan güncel konulardır. Daha çok çocukların yaşadığı toplumsal ve pedagojik sorunları içermektedir. Bu yazılar hem öğretmenlere hem öğrencilere hem de velilere yardımcı olabilecek nitelikteki yazılardır. Sınavlara hazırlanan, sınava hazırlayanlara yol haritası niteliğindedir. Velilere çocukları ile iyi bir iletişim kurmak ve çocuklarının başarılı olabilmesi için gerekli bilgiler sunmaktadır.

Bu çalışmada detaylara boğulma yoktur. Anlatılmak istenen kısa ve öz ifadelerle anlatılmıştır. Daha detaylı araştırma yapmak isteyenlere bir yol haritası niteliğindedir.

Her kesimden insanların okuyabileceği ve anlayabileceği bir dil kullanılmıştır. Zorunlu olarak kullanılan bazı bilimsel kavramların anlaşılması zor gelebilir; ancak o kavramların yerine başka kavramları bulunamadığı için bu kavramlar kullanılmıştır.

Bu yazıları yazarken birlikte çalıştığım bütün öğretmen arkadaşlardan destek aldım. Özellikle çalıştığım okullarda ve çevremde gördüğüm sorunlardan hareketle bu yazıları yazma gereği duydum. Ayrıca ailemden büyük destek aldım. Bu çalışmada onların büyük katkısı var. Bu anlamda aileme ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.