Hırvat ‘uyuşturucu baronu’ İstanbul’da yakalandı

Kırmızı bültenle aranan, Hırvatistan uyruklu uyuşturucu şebekesi elebaşı İstanbul’da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kartel-2 Operasyonu”na ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, şunları kaydetti:

“İstanbul’da düzenlenen Kartel-2 Operasyonu ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan ‘Adriatica Operasyonu’ kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu ‘karteli’ Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı.

Yerlikaya, Nenat Petrak’ın Hırvatistan adli makamlarınca “adam öldürmek” suçundan İnterpol aracılığıyla “kırmızı bülten” ile arandığını belirtti. Yerlikaya, şu bilgileri paylaştı:

“Nenad Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve uluslararası zehir taciri yakalandı.”

Bakan Yerlikaya, “Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku