Elvan Sözkesen, suç duyurusunda bulunduğu erkek tarafından yakıldı

Ordu’ya yaşana Elvan Sözkesen, daha önce suç duyurusunda bulunduğu Erkan Emiroğlu tarafından yakıldı. Ağır yaralanan Sözkesen, Samsun’a sevk edildi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Elvan Sözkesen, daha önce tehdit nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu boşandığı erkek Erkan Emiroğlu’nun saldırısına uğradı. Emiroğlu, evine gittiği Sözkesen’in üzerine kapı önünde yanıcı madde jel döküp ateşe verdi. Komşularının su taşıyarak müdahale ettiği Sözkesen ağır yaralandı.

Erkan Emiroğlu, bir süre önce boşandığı Elvan Sözkesen’in yaşadığı eve giderek ziline bastı. Kapıyı açan olmayınca Emiroğlu, Sözkesen’i beklemeye başladı.

Çocuklarını okula bıraktıktan sonra eve dönen Elvan Sözkesen, dairenin önünde Emiroğlu ile karşılaştı. Erkan Emiroğlu, elindeki yanıcı madde olan jeli, Sözkesen’in üzerine döküp ateşe verdi.

Elvan Sözkesen’in çığlıklarını duyan komşuları, yardıma koştu. Bidonlarla su taşıyarak Sözkesen’in üzerindeki alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan vücudunda ikinci derece yanıklar oluşan Sözkesen, buradaki müdahalesinin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay sonrası kaçan Erkan Emiroğlu, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Elvan Sözkesen’in geçen günlerde Erkan Emiroğlu kendisini tehdit edince adliyeye giderek suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Sözkesen’in komşusu Yasemin Düzgüney, yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Bağırma seslerini duydum. Kapıya çıktım ne oluyor diye. Sonra yukarıya baktım bir ateş yansıması var. Ne oluyor diye seslendim. Baktım orada kadın yanıyor. Koştum eve leğenle su aldım, üzerine döktüm. Yeterli olmadı. Kapı benim peşimden açık olunca eve girdi. Direkt onu duşa soktuk. Sonra su döktük. Sana ne oldu dedim. ‘Beni eski eşim yaktı’ dedi.”

BAŞHEKİM: SOLUNUM SIKINTISI OLMAMASINA DİKKAT EDİYORUZ
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ersin Köksal, Elvan Sözkesen’in yüz, boyun ve sırt kısmında yanıklar olduğunu belirterek, “Boynunda yoğun yanık olduğu için yoğun bakıma alıp takip ediyoruz. Solunum sıkıntısı olmamasına dikkat ediyoruz. Yoğun bakım tedavisi tamamlandıktan sonra servise vereceğiz” dedi.

Sözkesen’in birkaç gün yoğun bakım servisinde kalacağını söyleyen Köksal, “Şu an hasta yanıkla ilgili tedavilerini alıyor. Daha sonra gerekirse cerrahi girişim de planlanacaktır. Bunun yanı sıra yoğun bakım tedavisi sürerken psikolojik destek sağlanacak. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra da destek sürecektir” diye konuştu. (AA)