Antalya sahillerindeki cesetlerin sırrı çözülemedi: 4 günde 5 kişi hayatını kaybetti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde son 4 günde sahillerde 5 ceset bulundu. Cesetlerin kimliği ve ölüm nedenleri henüz belirlenemedi. Antalya sahillerinde yaşanan bu gizemli olaylar, hem yetkilileri hem de vatandaşları endişelendirdi.

Manavgat’ın Çenger ve Denizkent mahallelerinde dün saat 13.00 ile 13.30 arasında sahilde yürüyen vatandaşlar, cinsiyeti belirlenemeyen 2 cesetle karşılaştı. Cesetlerin üzerinde herhangi bir kimlik bulunmadı. Olay yerine gelen jandarma, sahil güvenlik ve sağlık ekipleri, cesetleri Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Bu olaydan önce de Antalya’nın Serik, Manavgat ve Alanya ilçelerinde 73 kilometrelik mesafede 3 ceset daha bulunmuştu. Geçen çarşamba Manavgat’ın Çenger Mahallesi sahilinde başı, kolu olmayan ve cinsiyetin belirlenemeyen bir ceset bulunmuştu. Aynı gün Alanya’nın Konaklı sahilinde de belden yukarısı olmayan bir çocuk cesedi bulunmuştu.

Bugün de Serik ilçesinin Kadriye Mahallesi’nde sahilde bulunan kadın cesedinin Antalya’da 12 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmas’a (18) ait olma ihtimali üzerine, ailesinden DNA örneği alınacağı açıklandı.

Antalya sahillerindeki bu ölümlerin nasıl gerçekleştiği, cesetlerin kim olduğu ve aralarında bir bağlantı olup olmadığı soruları henüz yanıt bulamadı. Yetkililer, olayların aydınlatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar ise sahillerdeki bu korkunç manzaralar karşısında tedirginlik yaşıyor. (DHA)