İstanbul’da kar etkisini artırdı… Trakya’dan araç girişleri durduruldu

Son dakika: İstanbul’da kar yağışı etkisini artırdı. Yoğun kar yağışının ardından birçok noktada trafik durma noktasına geldi. Trafik yoğunluğu saat 17.04 itibarıyla yüzde 65’e çıktı.  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle Trakya’dan İstanbul’a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini bildirdi. Öte yandan  İstanbul Havalimanı’nda tüm seferler saat 18.00’e kadar durduruldu. 

İstanbul’da kar öğle saatlerinden etkisini etkisini artırdı.  Kar yağışının ardından D-100 Karayolu Haramidere mevkiinde, Beylikdüzü metrobüs durağında ve Esenler O-3 bağlantı yolunda trafik durma noktasına geldi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle Trakya’dan İstanbul’a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini bildirdi.

Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli sürücüler, ikinci bir duyuruya kadar, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur.”

Kamu kurumlarında mesai 15.30’da sona erdi

Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgiye göre, İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerinde yoğunlaşacaktır. Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer, 15.30’da sona erecektir.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı’nda temizleme çalışmaları sürüyor

Kar yağışı nedeniyle tüm seferlerin saat 18.00’e kadar durdurulduğu İstanbul Havalimanı’nda pist ve taksi yollarını temizleme çalışmaları sürüyor.

İstanbul’da etkisini artıran kar yağışının hava ulaşımını olumsuz etkilediği yerlerden biri olan İstanbul Havalimanı’nda planlanan uçuşlar yapılamıyor.

Uçuşların yeniden başlatılması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren İGA, pist ve taksi yolunu temizleme çalışmaları yapıyor.

İstanbul Havalimanı’nda 300 personel, 130 kar temizleme aracı ve ekipmanı hava tarafında, 200 personel ve 50 araç da kara tarafında mesai harcıyor.