İkizköy Çevre Komitesi’nden Vali Hakkında Suç Duyurusu

İkizköy Çevre Komitesi, Akbelen’de ağaç kesiminin devam etmesi üzerine Muğla Valisi Orhan Tavlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

İkizköy Çevre Komitesi, Akbelen’de süren ağaç kesimi ve son duruma dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Muğla Valiliği’nin 30 Temmuz’da yaptığı “Çalışmalar sona erdi” açıklamasının doğru olmadığı, kesimin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Muğla Valiliğinin yaptığı basın açıklaması kamuoyunu yanlış bilgilendirerek yanıltmaya yönelik bir açıklamadır” denildi.

Valilik hakkında suç duyurusu

Açıklamada, “Muğla Valisi Orhan Tavlı hakkında Anayasal suç işlenmesine ve Anayasal suçu engellemek için yurttaşlık görevini yerine getiren yurttaşlara karşı kolluk gücünün zor kullanmasından sorumlu olması sebebiyle kamu düzeninin bozulmasına neden olarak suç duyurusunda bulunulmuştur” bilgisi paylaşıldı.

Akbelen Ormanı’nda binlerce ağacın kesildiğine dikkat çekilen açıklamada, devamla şunlar belirtildi: “Ormanının hepsi kesilmemiştir, halen kesilmemiş kısımlar vardır. Mücadelemiz orman bitki örtüsünün ve orman toprağının korunması için bütün gücüyle devam edecektir. Maden iş makinelerini orman alanına sokmamaya, Akbelen ormanını ölüm çukuru yapmamaya kararlıyız. Tüm halkımızı bu haklı ve meşru yaşam mücadelesine ses vermeyi sürdürmeye çağırıyoruz.” (MA)

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku