Fatih Mehmet Maçoğlu, İstanbul Kadıköy’den TKP adayı oldu

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Kadıköy’den Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) belediye başkan adayı oldu.

Maçoğlu, TKP Kadıköy İlçe Örgütü’nde düzenlenen basın toplantısında, Kadıköy’ün Türkiye’nin en güzel, en zengin ilçelerinden biri olduğunu belirterek, bu ilçeyi daha yaşanılır bir yer yapmak için aday olduğunu söyledi.

Maçoğlu, “Kadıköy’de herkese eşit, adil, özgür ve demokratik bir yaşam sunmak için mücadele edeceğiz. Kadıköy’ü, tüm halkın birlikte yaşadığı, zenginliklerinin hepimize ait olduğu bir ilçe yapacağız” dedi.

Maçoğlu, Kadıköy’de belediye başkanlığı seçiminin Türkiye’nin geleceği için de önemli bir sınav olduğunu belirterek, “Bu sınavda Kadıköy’ün aydınlık yüzünü ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

TKP Kadıköy İlçe Başkanı Ahmet Türker ise, Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Kadıköy’de belediye başkanlığı için aday gösterilmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Maçoğlu, Tunceli’de belediye başkanlığı yaptığı dönemde yaptığı çalışmalarla büyük bir başarı elde etti. Kadıköy’de de aynı başarıyı elde edeceğine inanıyoruz” dedi.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı seçilmişti. Maçoğlu, seçimlerden sonra yaptığı açıklamada, belediyeyi halkın belediyesi yapma sözü vermişti. Maçoğlu, belediye yönetiminde şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesini benimseyerek, halkın katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yapmıştı.