Özgür Özel, Pervin Chakar’ın Opera Gecesine katıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün akşam İstanbul Kadıköy’de Süreyya Operası’nda düzenlenen “Bir Opera Gecesi” adlı dinletiye katıldı. Dinletide ünlü Kürt soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa sahne aldı. Özel, dinletinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Chakar’ın performansını ve verdiği mesajları övdü.

Özel, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul Kadıköy’de Süreyya Opera Sahnesi’nde ünlü soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın “Bir Opera Gecesi” dinletisine katıldık. Sn. Chakar’ın performansı kadar verdiği barış kardeşlik mesajları ve deprem acımızı paylaşması da etkileyiciydi.”

Özel’in paylaştığı fotoğraflarda, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da yer aldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı da Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Bu akşam CHP Genel Başkanımız Sayın @eczozgurozel’in katılımıyla Genel Başkan Yardımcımız Sayın Koza Yardımcı ve İl Başkanımız Sayın Özgür Çelik ile Süreyya Operası’nda soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın keyifli konserini dinledik. Sanatçılarımıza gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür ederiz.”

Pervin Chakar, opera sanatçısı olarak uluslararası alanda tanınan bir isim. Kürtçe, Türkçe, İtalyanca, Fransızca ve Almanca şarkılar seslendiren Chakar, aynı zamanda Kürt kültürüne ve barışa katkıda bulunmak için çeşitli projelerde yer alıyor. Chakar, geçtiğimiz yıl da Kürtçe opera albümü “Zerya”yı yayınlamıştı.

Nokta Haber Yorum
Latest posts by Nokta Haber Yorum (see all)
Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku