Osman Kavala: Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifi çok olumlu

Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP’li Kaya, Osman Kavala’nın ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum. Ön yargılardan kurtulmaya ihtiyacımız var’ dediğini aktardı.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bugün Marmara Kapalı Cezaevinde, namıdiğer Silivri Cezaevinde; Gezi Davası tutukluları Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay’ı ziyaret etti.

Ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Kaya, “Gezi’nin altın yürekli insanlarını ziyaret ettim. 12 Eylül’e ramak kala 42’nci yılında yine adaletsizlik, yine hukuksuzluk, yine adil yargılanmanın olmadığı bir süreç” diye konuştu.

Yaptığı görüşmeleri anlatan Kaya, “Hepsi çok iyiler. Moralleri çok yüksek. Diyorlar ki ‘gün gelecek devran dönecek, biz hak ettiğimiz özgürlüğümüze kavuşacağız.’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Osman Kavala ile yaptığı görüşmeyi anlatan Kaya, şunları söyledi:

“‘Sağlığım yerinde top oynuyorum’ diyor. ‘Can ile beraberdim Hakan ile Tayfun bizi yeniyordu. Ama her çarşamba bu maçımız devam ediyor. Geçen hafta biz 5-4 yendik’ diyor. ‘Ben de Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum. Yeniden kaynaşmaya ihtiyacımız var. Yeniden buluşmaya ihtiyacımız var. Önyargılardan kurtulmaya ihtiyacımız var’ diyor…”

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku