Interpol’ün aradığı 23 kişi Türkiye’de yakalandı

Haklarında uluslararası yakalama kararı bulunan ve Interpol tarafından aranan 23 kişi, Türkiye’nin değişik illerinde düzenlenen operasyonlarda yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “6️ ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-43 operasyonlarıyla 1️2️ ülke tarafından haklarında INTERPOL’ün kırmızı bülten, yeşil bülten ve difüzyon mesajı (acil yakalama mesajı) ile arama kaydı bulunan 2️3️ şüpheli yakalandı” açıklamasını yaptı.

Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre, Emniyet birimlerinin istihbarat çalışması sonucunda Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Van olmak üzere 6️ ilde operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, “Almanya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kore, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 1️2️ ülke tarafından haklarında Interpol’ün kırmızı bülteni, yeşil bülteni ve difüzyon mesajı (acil yakalama mesajı) arama kaydı olan 2️3️ şahıs” yakalandı.

Yakalanan bu kişilerin “adam öldürme, terör suçları, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, kara para aklama, suç örgütlerine üye olma, uyuşturucu, kaçakçılık suçlarından arama kayıtları olduğu” tespit edildi. (ajans biizm)