Millet İttifakı makası açıyor: Cumhurbaşkanlığı seçimi anketinde çarpıcı sonuç…

Avrasya Araştırma Genel Müdürü Kemal Özkiraz, gerçekleştirdikleri son seçim anketi çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Oy oranları AKP’yi geride bırakan CHP’nin yükselişinin sürdüğünü ifade eden Özkiraz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a karşı yüzde 56 ile açık ara önde olduğunu belirtti.

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma’nın YouTube kanalında gerçekleştirdiği yayınla yaptıkları son anketin sonuçlarını paylaştı.

Anketin sonuçlarına göre DEVA Partisi’nin yüzde 5,1 seviyesinde olması ve CHP’nin AKP’yi geride bırakarak birinci parti konumuna yükselmesi dikkat çekti.

“Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltilen vatandaşların verdikleri cevaplara göre -kararsızların dağıtılması halinde- partilerin oy oranları şu şekilde oldu:

CHP: Yüzde 29,9.
AKP: Yüzde 28,5.
İYİ Parti: Yüzde 13,3.
HDP: Yüzde 10,5.
MHP: Yüzde 7,1.
DEVA Partisi: Yüzde 5,1.
Zafer Partisi: Yüzdde 1,3.
Gelecek Partisi: Yüzde 1,2.
Saadet Partisi: Yüzde 1,2.
Diğer Partiler: Yüzde 1,9.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Özkiraz cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptıkları anketin sonuçlarını da paylaştı. Ankete göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aynı anda aday olduğunda Kılıçdaroğlu yüzde 56.5 oy alırken, Erdoğan yüzde 35.8 oy alıyor.