İstanbul’da Sağanak Yağış Trafikte Kaos Yarattı

DHA


İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, trafiği olumsuz yönde etkiledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verilerine göre, saat 09.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 80’i aştı.

Özellikle ana arterlerde ve köprü giriş-çıkışlarında uzun araç kuyrukları oluştu. Bazı bölgelerde su baskınları da yaşandı.

Yağışın gün boyu devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Uyarıda, “Yağışların; bugün (18 Mayıs Salı) öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası’nda kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

İstanbul Valiliği de vatandaşlara yağışa karşı uyarılarda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, “Yağışlı havanın devam etmesi nedeniyle vatandaşlarımızın sel ve su baskını riskine karşı tedbirli olmaları, özellikle dere yataklarından ve su baskını riski olan yerlerden uzak durmaları önem arz etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’da yağışlı hava perşembe gününe kadar sürecek. Cuma gününden itibaren ise hava sıcaklıklarının artması ve güneşli havanın hakim olması bekleniyor.