back to top
Ana Sayfa Haber Yönetim Kurulu’na yüksek aylık ve huzur hakkı, halka pahalı telefonlaşma

Yönetim Kurulu’na yüksek aylık ve huzur hakkı, halka pahalı telefonlaşma

 

Türkiye’de GSM şirketlerinin verdiği hizmet Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında oldukça yavaş ve kalitesiz olduğu gibi pahalı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın açıklaması Yönetim Kurulu üyelerinin dudak uçuklatan aylık ve huzur hakları paranın yanlış yerlere kullanıldığını düşündürüyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Genel Kurul tutanaklarını kaynak göstererek yönetim başkan ve üyelerinin maaşlarının ne kadar olduğunu açıkladı. Yavuzyılmaz, Yönetim Kurulu başkanının 250 bin, üyelerin ise 100 bin Euro huzur hakkı aldıklarını açıkladı.  Yavuzyılmaz, “2010’da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam” dedi. 

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından Turkcell Yönetim Kurulu tutanaklarını paylaştı. Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının 250 bin, üyelerin ise 100 bin Euro maaş aldıklarını açıklarken, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” diyerek 2020 yılına kadar olan tutanakları paylaştı.

Yavuzyılmaz’ın açıkladığı belgelerdeki AKP’li isimler ve mevkileri şöyle:

-Atilla Koç:  59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı.
-Hilmi Güler: 58-59 ve 60. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve halen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı.
-Bekir Pakdemirli: 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi.
-Bülent Aksu: Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
-Hüseyin Aydın: 26 Mart tarihinde görevinden ayrılan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü”