Vakıf Üniversiteleri Akademisyenleri Eğitim Sen’de Örgütleniyor!

Eğitim Sen Türkiye’de bulunan Vakıf Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademik personelin uzun süredir devam eden örgütlenme mücadelesinde yeni bir aşamaya geçildiğini kamuoyu ile paylaştı.

Eğitim Sen Üniversite Şubeleri olarak ülkenin farklı yerlerinde bulunan Vakıf Üniversitelerinde görev yapan akademisyenleri bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Akedemisidenlerle gerçekleştirilen toplantılar ve yürüttülen ortak çalışmalar sonrasında Vakıf Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademisyenlerin Eğitim Sen’de örgütlenmesi ve ortak sendikal mücadele yürütülmesi için karar alındı ve bu doğrultuda hazırlıklar tamamlandı.

Eğitim Sen, “Vakıf üniversitelerinde yaşanan sorunlara çözüm üretmek, sendikanın özgün politikalarını geliştirmek ve uygulamak amacıyla vakıf üniversitelerindeki öğretim elemanlarının Eğitim Sen’e “fahri üye” yapılması için gerekli yönetmelik hazırlandı.” açıklaması yapıldı.

Sıkça yaşanan mobbing, haksız işten çıkarmalarlarla gündemden düşmeyen Vakıf Üniversitelerinde yaşanan sorunların önüne birlikte gemeyi hedefleyen Eğitim Sen, Vakıf Üniversitesi akademisyenleri ile ortak yürüteceği fiili-hukuki mücadele ile tüm yükseköğretim çalışanlarının ortak örgütlenmesinin ve birlikte mücadelesinin sağlanmasını hedefliyor. Sendikadan yapılan açıklama ile, “Bu süreçte tüm Vakıf Üniversitesi Akademisyenlerini Eğitim Sen’e üye olmaya, sendikal mücadeleye güç vermeye davet ediyoruz.” çağrısı yapıldı…