Bir gün okuldan eve döndüğümde bir virüsün çıktığını söylediler. Ä°smi ilk baÅŸta deÄŸiÅŸik gelmiÅŸti. “Corona.” Kendi kendime söyleyince garip gelmiÅŸti. Ä°lk çıktığında önemsemedim. Daha sonra okulların kapandığını duyunca önemsemem gerektiÄŸini anlamıştım.Â
Her geçen gün Corona hakkında bilgi edindikçe korkmaya baÅŸlamıştım. Ama Coronanın, zatürre ve astımdan daha tehlikeli olduÄŸunu öğrenince bu beni çok korkuttu. Çünkü annem astımdı ve iki kere zatürre geçirmiÅŸti.Â
Ä°lk baÅŸta dışarı çıkıyordum, arkadaÅŸlarımın yanına gidiyordum. Ancak annem aklıma gelince hemen koÅŸarak eve geliyordum. Annemi kaybetme korkusu içimi sarmıştı. Dışarıda bir ÅŸey yapacaksam iki kere düşünüyordum. Birde LGS vardı hayatımda hiç. Her geçen gün maske ve yasaklar hayatımızın içine girmiÅŸti.Â
Artık maskeyi hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyordu. Her gün evde ders çalışıyordum bir süre sonra duvarlar üstüme üstüme geliyordu. LGS ‘yi hatırladıkça ders çalışıyordum karantinam tam olarak ders çalışarak geçti.Â
Hep aklımda bir gün kalktığımızda Corona bitmiş yeni bir hayat ve düzen bizi bekliyor gibi bir düşünce vardı. Şuan Coronanın üstünden 1 yıla yakın bir zaman geçti. Sevdiklerimden uzak olmak beni üzüyor. Zorlu sınav maratonu sonrası kazandığım okula gidememekte sevincimi yarıda bıraktı. Ama mutlu olduğum bir şey vardı. Ailemle 9 ay boyunca güzel vakit geçirdim, hem eğitici hem eğlenceli bir yıl oldu. Umarım bir gün hayallerimiz gerçek olur ve Corona biter. Sevdiklerimize sıkıca sarılabiliriz.
Ãœmeyir Adar Parin*
2007 doğumlu, 13 yaşında. Van İMKB Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencisi. En büyük tutkusu futbol oynamak.
- Bilim İnsanları, Bazı Kişilerin Neden Covid Olmadığını Buldu - 21 Haziran 2024
- Tüketicinin İyimserliği Azalıyor - 21 Haziran 2024
- AkÅŸener, ErdoÄŸan’dan Ne Ä°stedi? - 7 Haziran 2024