AKP’li Başkan Şatafattan Vaz Geçmiyor, ‘Şatafatlı Oda’dan Eşyalar Almak İstiyor

Yunusemre Belediyesi’nin AKP’li eski başkanı Mehmet Çerçi, belediye başkanlığı döneminde kullanmış olduğu gösterişli makam odasında bulunan eşyaların kendisine ait olduğunu iddia ederek, bu eşyaları almak amacıyla belediyeye partili birini gönderdi. Ancak, eşyaları almak için gelen kişi belediye binasına giremeden geri çevrildi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde CHP’ye karşı kaybeden Yunusemre Belediyesi’nin eski başkanı Mehmet Çerçi, makam odasında bulunan lüks eşyaların kendi malı olduğunu belirterek, eşyaları almak üzere dün saat 18.00’de belediyeye kamyonla partili bir temsilci gönderdi. Ancak, bu kişi belediyenin güvenlik görevlileri tarafından belediye binasına alınmadı ve geri çevrildi.

CHP’li belediye başkan yardımcıları Ali Kuyumcu, Haydar İzci ve Özge Arslan ile görüşen partili temsilci, gerekli belgeleri sunmadığı için eşyaları almaya izin verilmedi. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kuyumcu, eşyaların alınması için resmi başvuruların yapılması ve belgelerin sunulmasının gerektiğini belirterek, “Başvurularınızı yapın, belgeyi sunun, ondan sonra gelin. Kamuoyunu kendi aranızda oluşturun, başkasıyla değil” ifadelerini kullandı.

Çerçi’nin gönderdiği temsilci, bu konuşmanın ardından belediyeden ayrıldı. Belediyenin mevcut yöneticileri, olayın hukuki bir boyut taşıdığını ve değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Belediye yönetimi, eski başkanın iddiaları ve talepleri konusunda yasal prosedürleri takip edeceklerini açıkladı.

NHY / DHA