Forbes: Milyarder zenginler listesi açıklandı: Türkiye’den 27 isim var

Forbes’un bu yıl yayımladığı Milyarderler Listesi, dünya genelindeki milyarderlerin ve servetlerinin artışını gösterdi. Geçen yıla kıyasla milyarder sayısı 141 kişi artarak 2,781’e ulaşırken, toplam servet de 2 trilyon dolar artarak 14,2 trilyon dolara yükseldi. Türk milyarderlerin toplam serveti ise yaklaşık 56,1 milyar dolar olarak hesaplandı.

Lüks eşya devi LVMH’nin Üst Yöneticisi Bernard Arnault, 233 milyar dolarlık servetiyle listenin başında yer alırken, Türkiye’den Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, 5,1 milyar dolarlık servetiyle en zengin isim olarak 597’nci sırada yer aldı. Arnault’un serveti geçen yıla kıyasla 22 milyar dolar artış gösterdi.

Forbes’un Milyarderler Listesi’nde Türkiye’den toplamda 27 isim yer aldı. Bunlar arasında, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker’in yanı sıra Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel ve Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu gibi isimler bulunmaktadır.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ve kardeşi Haluk Bayraktar da listede yer alıyor. Baykar Teknoloji’nin patronu Selçuk Bayraktar, 1,2 milyar dolarlık servetiyle listenin 24’üncü sırasında yer almıştır.