Körfezde şiddetli yağışlar

Edremit Körfezi’nde yağan şiddetli yağmur, zaman zaman olumsuzluklara neden oldu.

Gün boyu yağan gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle, Edremit Körfezi’ne adını veren Edremit ilçesinde zaman zaman olumsuzluklar yaşandı. İlçe merkezinden geçen ve Balıkesir’i Çanakkale ve İzmir illerine bağlayan E-87 Karayolu, şiddetli yağmur nedeniyle araçlara zorluklar yaşattı. Havanın kararmasıyla birlikte, bardaktan boşalırcasına yağmaya başlayan yağmur nedeniyle seyir halindeki otomobillerin sürücüleri yolda zorlukla ilerleyebildi. Ufak çaplı trafik kazalarının da yaşandığı E-87 Karayolu’nda biriken sular nedeniyle özellikle küçük araçlar güçlükle ilerleyebiliyor.

Edremit şehir merkezi ve mahalleye çevrilen sahil beldelerinde bulunan bazı ev ve iş yerlerinin içlerine su girerken, bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. İlçenin Öğretmen Evi Kavşağı’ndaki ışıklarda biriken sular, ana yola çıkmak isteyen araç sürücülerini zorladı. Suyun derinliğini fark etmeden ilerleyen bazı otomobiller stop ederek yolda kaldı. Akçay Caddesi ve Yeni Mahalle’de bulunan bazı cadde ve sokaklarda da şiddetli yağmur nedeniyle yollarda su birikintileri meydana geldi. İlçe sakinleri, önceki yıllarda yağan yağmurlarda daha fazla su baskınları yaşandığını söyleyerek, belediye yetkililerinin sürekli su giderlerinde çalışmalar yapıp, düzgün biçimde çalıştıklarını söyledi.

Yağış süresince alarm durumunda olan Edremit Belediyesi ekipleri ise, gece boyunca su baskını yaşanan bölgelere müdahale edip ihbarları değerlendirdi.

Kaynak: Olay Gazetesi