İsrail-Hamas: Saldırılarda ölenlerin sayısı 1.000’e ulaştı.

Hamas’ın dün başlattığı saldırılardan sonra İsrail’in karşılık vermesiyle büyüyen çatışmalarda iki taraftan ölenlerin sayısının yaklaşık 1.000’e ulaştığı bildiriliyor.

İsrail basınında çıkan haberlere göre, Hamas’ın saldırılarında en az 600 İsrailli hayatını kaybetti, iki bini aşın İsrailli de yaralandı. Önemli sayıda İsrailli sivil ve asker de Gazze’de rehin tutuluyor.

Ancak Hamas’ın elindeki İsrailli rehinelerin sayısı hâlâ bilinmiyor. Bazı kaynaklar, rehinelerin sayısını onlarca olarak bildirirken, başka kaynaklar da sayının 100 civarında olduğunu belirtiyor.

Hamas, ise elindeki ölü ya da diri rehinelerin sayısını yakında açıklayacağını duyurdu.

İsrail ordusu, Gazze şeridinde belirlediği hedefleri vurmaya devam ediyor. İsrail ordusu sözcüsü, ordusun odak noktasının halihazırda Kfar Azza kasabasındaki çatışmalar olduğunu belirterek, kayıp kişileri araştırmak için bir internet web sitesi açılacağını duyurdu.

Sözcü ayrıca, Gazze Şeridi’ne düzenlenen yaklaşık 500 hava saldırısında 400 civarında Filistinli militanın öldürüldüğünü bildirdi.

Hamas, Gazze Şeridi’ni çevreleyen kasabalarda hâlâ şiddetli çatışmaların sürdüğünü bildirirken, İsrail ordusu Gazze’deki hedeflere yönelik hava saldırılarını yoğunlaştırdı. (Ajans Bizim)