‘İntihar etti’ denilen kadın katledilmiş

Maraş’ta “intihar” ettiği iddia edilen Sevgi Gevşek’in şüpheli ölümüyle ilgili evli olduğu Durdu Gevşek tutuklandı.

Evli olduğu erkek Durdu Gevşek tarafından “intihar” ettiği iddia edilen Sevgi Gevşek’in şüpheli ölümü hakkında hazırlanan iddianamede, Sevgi’nin 3 kez kendisinin bıçaklamasının, hayatın olağan akışına aykırı olduğu vurgulanarak, fail Durdu Gevşek hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Maraş’ta 17 Kasım 2021 tarihinde Sevgi Gevşek, ağır yaralı şekilde sokakta bulundu. Kesici aletle yaralanan kadın, ambulansla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede “kendimi bıçakladım” dediği iddia edilen Gevşek, daha sonra Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi. Burada karaciğer nakli yapılan Gevşek, 23 Kasım’da yaşamını yitirdi. Olayda kullanılan kesici alet ise olay yerinde bulunamadı.

İNTİHAR’ İDDİASI

Gevşek’in şüpheli ölümü ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında evli olduğu Durdu Gevşek, ifadesinde başka bir kadınla görüştüğünü, eşinin bu mesajları gördüğünü ve bunun üzerine tartıştıklarını öne sürdü. Tartışmanın ardından 27 yaşındaki Sevgi Gevşek’in mutfağa gidip intihar ettiğini iddia etti.

SUÇ DELİLLERİ KARARTILDI

Gevşek’i yaralı halde bulan S.D. ise, elinde önce kan gördüğünü belirterek, “İntihar edip, etmediğini sordum. Bana ölmek istemediğini ve bıçaklandığını söyledi. Bir isimden bahsetti ama ismi anlayamadım” dedi. Olayın ardından kadının ölümüne yol açan ve olay yerinde bulunamayan bıçağı yıkayarak, temizlediği belirtilen Durdu Gevşek’in babası İ. Gevşek, olayı duyunca önce eve sonra hastaneye gittiğini ve bıçağı yıkayarak, temizlediği iddialarının doğru olmadığını ileri sürdü.

FAİL TUTUKLANDI

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcı, Durdu Gevşek’in “Eşini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle cezalandırılmasını istedi. Savcı ayrıca Durdu Gevşek’in babası İ.Gevşek ile arkadaşı Ş.A.’nın “Suç delillerini yok etme” suçundan 5’er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Ş.A.’nın yaralı halde hastaneye kaldırılan kadına, kendini bıçakladığını söylemesini istediği belirtildi.

Maraş 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Sevgi Gevşek’in vücudunda 3 bıçak darbesinin tespit edildiği belirtilerek, “Yaralanmanın sayısı, niteliği ve şekli birlikte değerlendirildiğinde; müteveffanın kendisini karın kısmından 3 kez kesici delici aletle yaralayarak, intihar etmeye çalıştığı şeklindeki eylemin hayatın olağan akışına aykırıdır” ifadeleri yer aldı.

Bunun üzerine fail Durdu Gevşek, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (MA)