HDP, Edremit Körfezinde

Halkların Demokratik Partisi Körfez’de seçim kampanyasına hızlı başladı. Bugün 26 Nisan 2015 günü Balıkesir Milletvekilleri adayları önce Ali Ekber Çiçeği mezarı başında ziyaret edip andıktan sonra ailesinin verdiği yemeğe katıldılar. Ali Ekber Çiçek’in sevenleri ile buluşup sıcak ilişkiler geliştirdiler. Ali Ekber Çiçek’in ailesi tarafından verilen yemekte, Çiçek’in sevenleri ile çok sıcak iç içe bir ilişki içinde oldular.

Buradan ayrılan Milletvekilleri adayları, Zeytinli Pazarında halkla buluştular. Pazarda esnaf ve yurttaşlarla birlikte olan adaylar, teker teker esnafla ilgilenerek tokalaştılar. Halkların Demokratik Partililer pazarda “Biz Meclise” bildirisini dağıtarak, pazar esnafıyla sıcak ilişki içinde oldular.

Pazar esnafı ve pazara alışverişe gelen yurttaşların ilgisini üzerine çeken Milletvekilli adayları ve HDP gönüllüleri, esnafın durgunluktan, pazara alışverişe gelen yurttaşların ise pahalılıktan şikayetleriyle karşılandılar. Bir tarım kenti olan Balıkesir pazarlarında dahi meyve ve sebzenin bu denli pahalı olamasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Halkların Demokratik Partisi Milletvekilleri adayları bütün bu gelişmelerin takipçisi olacaklarının sözünü verdiler…

Burada durmayan HDP Milletvekilleri akşam da Altınoluk’ta HDP, seçim bürosunu açılışına katıldılar. Çok sayıda yurttaşın katıldığı açılışta Milletvekilleri birer konuşma yaptılar. Türkçe ve Kürtçe yapılan konuşmalarda, Balıkesir’den en az bir adayın Meclise gönderileceğini söyleyerek halkı birlikte çalışmaya çağırdılar.