Haluk Bilginer, Angelina Jolie ile Maria filminde başrolde!

Ünlü Türk oyuncu Haluk Bilginer, dünya çapında tanınmış Hollywood yıldızı Angelina Jolie ile birlikte “Maria” adlı yeni bir filmin başrolünde yer alacak. Bu yapım, Şilili yönetmen Pablo Larrain tarafından yönetilecek ve opera sanatçısı Maria Callas’ın yaşamına odaklanacak.

Pablo Larrain’in daha önceki başarılı işlerinden “Spencer” ve “Jackie” gibi projelerin ardından, şimdi de Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın yaşam öyküsünü perdeye taşıyacak. Angelina Jolie’nin başrolde olduğu bu yapımın Maria Callas’ın hayatını anlatacağı daha önce duyurulmuştu.

Maria filminin önemli bir karakteri olan Yunan asıllı armatör ve iş insanı Aristotel Sokratis Onassis’in rolünü ise Haluk Bilginer üstlenecek. Haluk Bilginer, “Şahsiyet” dizisindeki üstün performansıyla Uluslararası Emmy Ödülü’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilmişti.

Maria filminin çekimlerine ekim ayı içerisinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlanması planlanıyor. Senaryosunu, “Dirty Pretty Things” ve son dönemde “Peaky Blinders” gibi yapımlarla adını duyuran Steven Knight kaleme alacak.

Maria filmi, ünlü opera sanatçısı Maria Callas’ın 1970’li yılların Paris’inde yaşadığı yalnızlık ve zorlu dönemini perdeye taşıyacak. Callas, döneminin en ünlü sopranolarından biri olmasına rağmen, Aristotle Onassis’in Jackie Kennedy ile evlenmek için onu terk etmesinin ardından bu ayrılığı tam anlamıyla atlatamamıştı. 1977 yılında 52 yaşında hayatını kaybetti.

Maria Callas’ın yaşamı boyunca Onassis’ten gördüğü taciz ve şiddet içeren davranışlar da kamoyu tarafından yoğun şekilde tartışılmıştı.

Pablo Larrain, son olarak Netflix’te yayınlanan “El Conde” ile gündeme gelmişti. Maria’nın başrolünde bulunan Angelina Jolie ise şu sıralar yönetmenlik koltuğunda; “Without Blood” adlı filmiyle ilgileniyor. Ayrıca, Haluk Bilginer’in de rol aldığı Paramount+ platformunda yayınlanacak “The Turkish Detective” dizisi gibi birçok projesi bulunuyor.

Kaynak: Ranini TV

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku