Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a silahlı ve sopalı saldırı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a evinin önünde saldırı düzenlendi.

Olayı Twitter hesabında duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, “Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir” dedi.

5 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği belirtilen saldırının ardından Özdağ’ın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. Özcan, Özdağ’ın silahlı ve sopalı beş kişilik bir grubun saldırısına uğradığına belirterek şu bilgileri verdi:

“Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Sn. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12:15 sularında ‘sopalı ve silahlı’ bir saldırıya uğramıştır.

“Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştır.

Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz. Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük. Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır. Tedavisi devam eden Sn. Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Ülkenin başkentinde, gündüz vaktinde, hem sopalı hem silahlı saldırıya uğramış olmasından utanç duyuyoruz” dedi.

Özcan, Özdağ’ın öncelikle ayaklarına vurularak yere düşürüldüğünü, sopalarla darp edildiğini ve kendisine silah çekildiğini, Özdağ’ın şoförünün arabadan çıkması sonucu saldırganların kaçtığını anlattı.

Hükümet kanadından olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, akılara dün MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı akıllara geldi. Bu paylaşım sonrasında böylesi bir saldırının gerçekleşmiş olması hedef gösterildiği yorumlarına neden oldu…

Semih Yalçın dün yapmış olduğu (14 Ocak 2021) paylaşımında Selçuk’u ağır sözlerle eleştirmiş “gevşekler; siyaset tarihimizde dönek, hain, oportünist, revizyonist, bukalemun, satılmış, satıcı” ifadelerini kullanmıştı…